16,522 بازدید

آموزش ساخت عروسک پنگوئن کچه و توپک های نمدی ارسالی مشاغل خانگی:بانوی هنر اصفهان

ابتدا وسایل مورد نیاز برای شروع کار را معرفی می کنم.

آموزش کچه بانوی هنر اصفهان

اولین ابزار برای کار سوزن مخصوص کچه دوزی است که با سوزن های معمولی متفاوت است سر سوزن حالت زبری دارد که الیاف را درگیر می کند.

این سوزن ها بسته به سایز کاری که در دست دارید متفاوت است.و دستگاههایی نیز هستند که از چند سوزن یکجا استفاده شده که برای کارهای بزرگتر استفاده میشود.

باید توجه شود که سوزن های ظریف برای کارهای ظریف بهتر عمل میکنند و تمیز بودن منحنی ها بهتر اعمال میشود.

آموزش کچه بانوی هنر اصفهان

دومین وسیله مورد نیاز الیاف های پشمی هستند که در رنگ های متفاوت در بازار موجود و میتوانید از خرازی ها تهیه کنید.

سومین وسیله یک اسفنج مناسب است که زری دست قرار میدهیم تا سوزن به راحتی بتواند حرکت رفت و برگشت داشته باشد.
آموزش کچه بانوی هنر اصفهان

برای تزیین و بعضی از قسمتهای لباس یا بدن عروسکها نیز میتوان از پارچه های نمدی استفاده کرد که به راحتی از خرازی ها قابل تهیه هستند.

با توجه به تنوع کارهای کچه.برای کار کچه چندین روش وجود دارد.
بعضی از کارها روی لباس سوار شده و بعضی به شکل حجمی و عروسک تهیه میشوند.در اینده ان شاءالله تمام روش های کار اموزش داده خواهد شد.

روشی که از قدیم نیز برای درست کردن پادری های نمدی به کار میرفته روش غلطاندن با اب و پودر صابون است که هم اکنون نیز برای درست کردن توپ های نمدی که بسیار کاربردی هستند نیز استفاده میشود.

ابتدا با اموزش توپک ها شروع و پس از ان اموزش پنگوئن ساده را خواهیم داشت.

آموزش کچه بانوی هنر اصفهان

مقداری از الیاف را با اب و مایع صابون خیس کرده و در دست خود مثل شکل بالا گلوله خواهیم کرد.

این کار را ادامه داده تا فرم مخصوص توپک به خود بگیرد.

آموزش کچه بانوی هنر اصفهان

تا این مرحله سعی کنید فشار بین دو دستتان زیاد نباشد ولی پس از اینکه گلوله نمدی شکل تقریبا منظمی به خود گرفت با فشار بیشتر به کار چرخاندن ببین دستانتان ادامه دهید.

آموزش کچه بانوی هنر اصفهانبعد از اینکه توپ کاملا فشرده و منسجم شد میتوانید انرا شسته تا کف اضافه خارج شود. و توپک نمدی شما اماده است.

آموزش کچه بانوی هنر اصفهانتا همینجا هم کلی کار میشه با این توپک ها انجام داد. که در اینده ان شاءالله نمونه های زیادی خواهم گذاشت.

حالا بریم سراغ اموزش اصلی خودمان.لازمه بگم توپک های نمدی با استفاده از سوزن هم میتوان تهیه کرد که نیاز به اب و صابون مایع هم نیست.

برای شروع یک توپک نمدی تهیه کنید و با کمک سوزن کچه به مرکز ان به صورت یک خط متد دور تا دور کره ضربه بزنید.تا کره به شکل استوانه تبدیل شود.

توجه کنید ضربه ایی که به توپک وارد میکنید باید سوزن شما با توپک زاویه نود درجه داشته باشد تا به درستی فرم گیرد و کاملا سوزن را داخل و خارج کنید و این کار را تکرار تا به فرم مورد نظرتان برسید.

آموزش کچه بانوی هنر اصفهان

آموزش کچه بانوی هنر اصفهانبا توجه به شکل بالا ضربه زدن را تکرار کنید تا به فرم استوانه گردی دست پیدا کنید.لازم است در حال سوزن زدن مدام توپک را بچرخانید تا به همه جا متناسب ضربه وارد شود و نتیجه کاملا قرینه باشد.

آموزش کچه بانوی هنر اصفهاندر این مرحله با استفاده از الیاف سفید فرمی شبیه قلب روی بدنه ایجاد و با سوزن ضربه بزنید تا کاملا ثابت شود.

آموزش کچه بانوی هنر اصفهانحالا با استفاده از سر سوزن جای چشمان پنگوئن را مشخص و سوزن را چندین بار چرخانده تا سوراخ ظریفی ایجاد شود.

آموزش کچه بانوی هنر اصفهانحالا با استفاده از چسب چشم ها را در جای مشخص شده ثابت کنید.برای این سبک از عروسک ها از چشم های میخی استفاده میشود.

برای اتصال بالها و دهان نیز از همین روش استفاده میشود.سعی کنید با ضربه های منظم بالها را وصل کنید تا فرم بدنه تغیر نکند.

photo_2016-02-24_11-02-02بعد وصل پاها پنگوئن ما امادست.حالا میتونید هم به عنوان عروسک و هم اویز استفاده کنید.

برای مشاهده فروشگاه هنری این هنرمند به صفحه “معرفی مشاغل خانگی:کچه دوزی و دست سازه نمدی بانوی هنر اصفهان ” مراجعه کنید.

۴ این مطلب بارها لایک شده است.

64 دیدگاه در“آموزش ساخت عروسک پنگوئن کچه و توپک های نمدی ارسالی مشاغل خانگی:بانوی هنر اصفهان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *